FİTRE VE ZEKATLARA TESEKKUR

FİTRE VE ZEKATLARA TESEKKUR

KIRIM
Saygılı Soydaşlarımız...

Vatan Kırım'a yönelik Ramazan Ayı etkinliklerimiz hız kesmeden devam ediyor...
Üyelerimizden toplanan fitre ve zekatların birinci bölümü ağırlıklı olarak balaçıklarımıza yönelik olarak yerlerine ulaştırıldı....

Arkasından hemen Bu etkinliği düzenleyen Kocaeli Kırm Tatar Derneğinin Başkanı Sayın Vefa İbrahim Aracı'ya aşağıdaki tesekkur mektubu gönderildi.....
Kendilerine çoktan çok tesekkur ediyoruz..
Vatan Kırım'da zor koşullarda yaşayan soydaşın yanında olmak bizim görevimizdir..Böyle telakki ediyoruz...

Sayğılı İbrahim bey!

Dünyada eñ aziz, eñ qıymetli şeylerden birisi – bizim sayǧılı ana-babalarımız, sevimli evlâtlarımızdır. Bizlerge de aile qurıp, evlât kӧrmek qısmet oldı. Taqdirniñ emirinen balaҫıqlarımız coq saǧlam degiller. Olar arasında doǧma saqat, aǧır hastalıqlarǧa oǧraǧan, ameliyatqa muhtac olǧan soyları bar. Ebet, bala terbiyelemek pek mesüliyetlidir, hasta evlâtnı ӧstürmek ise ana-babalardan daa coq mesüliyet, sabır, küҫ-taqatnı talap ete. Allahqa biñ şükürler olsun, yaqın insanlarımız, eş-dostlarımız yanımızdalar, olar imkânlarına kӧre bizge ruhiy, maneviy destek kostereler.
Sayğılı İbrahim bey, bizler mubarek Ramazan ayında yollaǧan emanetiñizni – fitir sadaqanıznı aldıq. Soñki vaqıtlarda iҫtimaiy-siyasiy vaziyet kerginleşip, bu Qırım ve Türkiye arasındaki alâqalarǧa tesir etkenine baqmadan, yardımǧa muhtac olǧan sabiylerni unutmayıp, bӧyle eyiallıq yapqanıñız icün coq saǧ oluñız! 
Bundan evel de bizler Siz Qırım cemiyetleri Federatsiyasının reisi vazifesinde qırımtatar halqını qayǧırıp, onıñ tili, medeniyeti, sanatınıñ inkişafı oǧrunda can küydürgeniñizni, Qırımda yaşağan hasta balalarğa ve muhtac olğan qorantalarğa yardım kösterip kelgeniñizni eşitken edik. Bizge de bunı kӧrmek qısmet oldı.
İbrahim bey, bizim evlatlarımızǧa masraf etken paralarnı Allah Sizge biñ kere ziyade qaytarsın! Tutqan Orazalarıñıznı Allah qabul eylesin!
Mubarek Ramazan ayı Qırım cemiyetleri Federatsiyasınıñ reisi olaraq Siz Aqmescit şeherinde Şeyh-Eli qavehanesinde qırımtatar cemaatҫılıǧı iҫün iftar emegi berdiñiz. Bizler şahsen Sizge, aile azalarıñızǧa, balalarıñızǧa saǧlıq-selâmetlik, hayırlı eyilikler ve bahıtlı künler tileymiz! Kirip keleyatqan Oraza bayramı mubarek olsun!

Buyuk sayǧı ve teşekkürler ile,
qırımtatar ana-babaları.
  • FİTRE VE ZEKATLARA TESEKKUR
  • FİTRE VE ZEKATLARA TESEKKUR

KIRIM