NEDEN  BURADAYIM !!!!!!

NEDEN BURADAYIM !!!!!!

Gürkan KOREL
Neden Buradayım?

2 yıldır Kocaeli Kırım Tatarları Kültür ve Dayanışma Derneği üyesiyim. Dernek faaliyetlerine çok geç katılmış olmanın üzüntüsünü yaşamaktayım. Rahmetli Babam Yaşar KOREL Derince’de kurulmuş bulunan Kırım Derneğinin kurucu ve yönetim kurulu üyesiydi. Rahmetli babamın sayesinde  büyüklerime saygılı, soyuma ve devletime bağlı olarak büyütüldüm ruhu şad olsun… Babama ve anneme bana verdikleri terbiye ve öğütlerden dolayı minnettarım.
Üniversiteyi bitirdiğim senenin devamında rahmetli babamın vasiyeti nedeniyle Kırım Tatar davası içinde benim de küçük de olsa bir katkım olsun istedim. Rahmetli babamdan devraldığım bayrağı daha ileriye götürmek için babamın da kurucuları içerisinde yer alan eskiden evimin karşısında bulunan Kırım Derneğine gittim. Ancak gittiğimde kapı duvardı. Takip eden günlerde bir kez daha gittim ve yine kapı duvar olunca ümidimi kestim. Sonrasında Kocaeli Kırım Tatarları Kültür ve Dayanışma Derneği’nin geleneksel Pazar Kahvaltısı etkinliğine davet edildim. Sıcak bir karşılama ile karşılaştım ve bu beni tarifsiz memnun etmişti. Çekingen bir yapıya sahiptim ve sağ olsunlar bendeki bu çekingenliği hemen üstümden atmamı sağladılar ve dernek işlerine bilfiil katıldım.. Bu nedenle kendilerine teşekkürlerimi bir borç biliyorum.
Artık Kocaeli Kırım Tatarları Kültür ve Dayanışma Derneği üyesi olmuştum ve çalışma vaktiydi ve bende davama hizmet etmenin mutluluğu içerisindeydim. İleriki günlerde ne kadar doğru bir karar verdiğimi anlamıştım. Büyüklerimin beni davama ve hayata hazırlamak için birbirleriyle yarışıyorlardı. Kendilerinin engin bilgilerinden ve tecrübelerinden yararlandığım için çok şanslı hissediyorum.
Katılmış olduğum ilk toplantı da çok heyecanlıydım ve davam için uğraşan büyüklerimi görünce heyecanım bir kat daha artmıştı. Nasıl olmasın ki? Yıllar önce rahmetli babam Yaşar KOREL ile birlikte dava arkadaşı olan kişiler ile aynı masada oturuyordum. Bunun verdiği sevinç, huzur, gurur ve heyecan birbirine karışmıştı. Allah’ıma binlerce şükür bana bugünleri gösterdiği için.
Menfaat dünyasının müdavimi olmuş kişiler ile değil de menfaatlerini bir kenara bırakmış ve dava için daha iyi ne yapabilirim sorusunu araştıran hepsi birbirinden önemli kişilerle bir arada olduğum için buradayım. Belki 2 yıllık bir acemiyim ama günler geçtikçe kendimi geliştirdim ve 20 küsur yıldır davama zarar verenler ile yarar sağlayanları ayırt ettim. Her geçen gün bu olumsuzlukları daha iyi görüyorum. Kocaeli Kırım Tatar Derneğine katılmakla çok doğru bir karar vermiş olmak bana huzur veriyor. Allah bizi davamızdan ayırmasın ve yolumuza çıkanlara karşı bizi muvaffak eylesin inşallah. En gencinden en yaşlısına; az laf çok iş yaptıkları için ve bana kattıklarından dolayı teşekkür ederim.

 
Gürkan KOREL
 Kocaeli Kırım Tatarları
Kültür ve Dayanışma Derneği
 Gençlik Kolu Üyesi                        
                                                                                                                     
Etiketler:

Gürkan KOREL